Adel Cosmetics

קרם לחות לפנים - מה כדאי לדעת?

קרמים לפנים

קרם לחות לפנים משמש כמגן על עור הפנים שלך, שומר עליו לח ובריא. בעוד שמלכתחילה ישנה נטייה להרהר לגבי הצורך בקרם לחות, רוב המומחים ממליצים להשתמש בו על בסיס יומיומי. בנוסף לשמירה על תזונה נכונה וניהול מתחים באופן בריא, אדל קוסמטיקה ממליצים על קרם לחות המתאים לסוג עור הפנים וגורם לו להראות ולהרגיש נפלא.

מה סוג העור שלך?

משטר טיפוח יופי יעיל כולל שימוש בקרם לחות באופן יום יומי והגנה מפני השמש כדי להדוף קרינה אוּלְטְרָה סגולה מהשמש.  מומלץ לשימוש על ידי דרמטולוגים ברחבי העולם וישראל בקרמים לפנים לאחר הרחצה וכך קרם הפנים ישאיר לאורך זמן רב יותר את הלחות.  

בהתבסס על מגוון סיבות, כגון גנים וגורמים סביבתיים (הניתנים יותר לשליטה) כמו תזונה, סוג העור שלך מתחלק לאחת מחמש קטגוריות. הסוג הנפוץ ביותר אצל נשים הוא עור משולב.

חשוב לדעת את סוג העור שלך כדי לוודא שאת מורחת את קרם הפנים המתאים ביותר עבורך. עור יבש מאוד כנראה לא ירוויח הרבה קרם על בסיס מים. עור יבש יותר יעריך קרמים לפנים "כבדים" יותר כדי להרוויח כמה שיותר לחות.

החליטי מה סוג עור הפנים שלך

קרם לחות לפנים לעור יבש

עדיפות לקרם לחות העשוי מחומרים "שמנים" יותר כגון קרם לחות לפנים על בסיס שמן 

לחות לפנים לבעלות עור שמנוני

אם החלטת שאת בעלת עור שמנוני כדאי לחשוב לקנות קרם פנים על בסיס מים.  

קרם לחות לעור בוגר

בשביל עור בוגר  קרמים לפנים העשויים על בסיס שמן הכי יתאימו. 

קרם פנים לעור רגיש

קרמים לפנים מתאימים לעור רגיש הם אלו המכילים רכיבים כמו אלוורה

 

קרם פנים לעור רגיש

אם את בעלת עור משולב קרמים לפנים על בסיס מים יהיו עבורך הפתרון

בנוסף לכך, אם אינך בטוחה בסוג העור שלך, תוכלי לבצע בדיקה פשוטה. כל מה שנדרש הם כמה פיסות נייר טישו ומספר דקות מזמנכם. לאחר לחיצת הנייר לאזורים שונים בפנים שלך, תוכלי לקבוע את סוג העור. זאת על פי כמות השמן שהנייר ספג.

6 טיפים כיצד לבחור את קרם הלחות המתאים

רובנו משתמשות בקרם לחות לפנים, אבל איך יודעים באיזה אחד לבחור?

כלל האצבע הבסיסי זה שאת תצטרכי לבחור את קרם הלחות שלך בהתאם לסוג העור. אבל מלבד המרקם, יש לקחת בחשבון גם את השיקולים הבאים: 

  • הגנה מפני השמש – מומלץ לשימוש כקרם בוקר.
  • אנטי אייג'ינג – מומלץ לקרם לחות בוקר וערב. חפשי רכיבים כגון נוגדי חמצון.
  • קרם לחות לבוקר וגם לערב? ובכן, זה תלוי. ראשית, לפי האמור לעיל, אם את משתמשת בקרם לחות עם מקדם הגנה, אז התשובה היא חד משמעית כן, את תצטרכי גם קרם פנים נוסף לערב. באופן כללי, קרם בוקר צריך להתמקד בהגנה (מהסביבה, מפני UV), וקרם ערב צריך להתמקד בתיקון (שנת יופי, חשבו על נוגדי חמצון ומרכיבים רגנרטיביים נוספים).
  • קחי בחשבון את העונה בשנה. זה אומר שייתכן שיהיו לך שני סוגים שונים של קרם לחות לפנים אחד קל (על בסיס מים) לקיץ הלח ואחד שמן יותר המעניק יותר לחות  בחורף היבש. 
  • זכרי גם את האקלים, במיוחד אם עברת דירה לאחרונה. לדוגמא אם גרת בכרמיאל ועברת לאחרונה לבאר שבע – קרם הלחות שלך כנראה יצטרך להשתנות.

קרם הלחות שהתאים לך בשנות ה-20 לחייך כנראה כבר לא יתאים לך בשנות ה-40. העור הוא אורגניזם חי ונושם שמתפתח ומשתנה עם הזמן. כפי שסביר מאוד להניח ששינית, שדרגת והחלפת את המלתחה שלך ממתי שהיית בת -20, כך עליך להתאים את מוצרי הטיפוח שלך לגילך העכשווי. באופן כללי, ככל שאנו מתבגרים, כך העור יתייבש יותר.

ממה יש להימנע בעת בחירת קרם לחות לפנים?

כדי להפיק את המרב עבור העור שלך, הימנעי מכמה טעויות נפוצות.

צבעים ובשמים לבעלות עור רגיש

בין אם את רוצה להעניק לחות לעור יבש, לעור רגיש או משהו באמצע, רוב המומחים אומרים להימנע ממרכיבים מיותרים כאלה העשויים לגרום לגירוד, כמו צבעים ובשמים.

קרם לחות לגוף

מה שטוב לעור הגוף שלך לא תמיד טוב לפנים.

היזהרי מקרמים בעלי חומצות

אם הנך בעלת עור יבש או רגיש, הימנעי מחומצה אלפא הידרוקסיות, חומצה גליקולית, חומצה רטינואית וחומצה סליצילית אם יש לך עור יבש רכיבים אלו עלולים לחדור לעור שלך עמוק מדי ולגרום לגירוד, והתרחקי גם ממוצרים עם אלכוהול. שימוש יתר בקרמים אלו עלול להפוך את העור לדק מאוד ולהוביל לבעיות עור אחרות.

כלי נגישות

Powered by - Wemake

WordPress Lightbox